Na Chodově roste jedno z největších obchodních center v Evropě

Na Jížním Měste se už koncem příštího roku otevře druhá polovina obchodního centra OC Chodov.

Rozsáhlá rekonstrukce, přinese více než sto tisíc pronajímatelných ploch, 302 nových obchodů a přes tisícovku nových parkovacích míst. Součástí obchodního centra bude i velké osmnáctisálové multikino, jemuž jeho tvůrci přezdívají megaplex. Multikino takového rozsahu nemá v české republice obdoby, součástí budou jak velké, tak malé sály s kapacitou do stovky diváků.Vlastník obchodního centra investuje do rozšíření a modernizace stávajících prostorů 4,5 miliardy korun.

V současné době je výstavba obchodního centra ve fázi hrubé stavby, kterou obsluhuje celkem devět jeřábů, které jsou umístěny v těsné blízkosti OC Chodov, pět z nich je dokonce ukotvených přímo v garážích obchodního centra kde nebyl přerušen provoz.

Rozšíření obchodního centra nepřinese pouze mnoho zábavy a velké množství obchodů, kaváren a restarací, ale také nové pracovní příležitosti pro obyvatele Prahy 11.

převzato z: http://www.ondrejprokop.cz/2016/09/14/na-chodove-roste-jedno-z-nejvetsich-obchodnich-center-v-evrope/

2 comments on “Na Chodově roste jedno z největších obchodních center v Evropě

  1. Dobrý den,
    18 plánovaných kinosálů je sice fajn, ale pokud alespoň trochu opravdu myslíte i na občany z okolí, předpokládal bych, že součástí takovéhoto multikomplexu bude i poštovní úřad. Předpokládám, že na toto také pamatujete (navíc s tím, že v lokalitě v těsně souvisejícím objektu byla pošta před 2-3 lety zrušena).Pozn. možná by to i z obchodního hlediska nebylo tak špatné, občan by si spojil cestu na poštu s nákupem(py).

Leave a Reply

Name and email are required. Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>