Dostavba OC Chodov – fakta

Obchodní centrum Chodov čekají zásadní změny a rozšíření,

Pokud chodíte okolo statnice metra Chodov, všimli jste si jistě stavebního ruchu, oplocení a jeřádů, které se zde v posledních týdnech objevily. V duhé polovině roku 2014 začala dostavba OC Chodov. Ta do roku 2017 významě změní tuto oblast.

Tyto stránky mají za úkol co nejpodrobněji informovat občany o tak, aby byl dopad této dostavby co nejmenší.

 

Pracovní skupina při Radě MČ Praha 11 pro zmírnění dopadů dostavby OC Chodov

Ke zlepšení komunikace mezi investrorem, městskou částí a občany byla Radou MČ Praha 11 zřízena Pracovní skupina pro zmírnění dopadů dostavby OC Chodov.

Informace v časopise Klíč (2/2015)

Informace v časopise Klíč (1/2015)

Oficiální dokument k dostavbě OC Chodov 2014 (PDF).

Změna územního rozhodnutí MČ P11 ohledně OC Chodov, 2013 (PDF)

Situace stav dle územního rozhodnutí 2013 dostavba OC Chodov  (JPG)

 

Fáze dostavby:

První fáze výstavby OC Chodov byla ukončena v roce 2005 a až do roku 2014 zůstalo OC beze změn.

Hlavní součástí 2.fáze je dostavba obchodního centra. 15.1. 2015  začla demolice OC Růže, na jejímž místě  vznikne nová budova D obchodního centra. Přibude cca 30.000 m2 obchodních ploch včetně “Sky restaurace” a cca 18 sálů multikina.

Rámcový harmonogram dostavby:

 • Demolice OC Růže: 16.ledna 2015 – 15.května 2015
 • 1.etapa (otevření patra stravování a parkoviště): duben 2015 – březen 2017

Situace staveniště-1.fáze výstavby – plánované termíny: 16.1.2015 – 1.2.2015, začátek demolice OC Růže

Situace staveniště-2.fáze výstavby – plánované termíny: 2.2.2015 – 29.3.2015

Situace staveniště-3.fáze výstavby – plánované termíny: 30.3.2015 – 15.5.2015

 • 2.etapa (otevření obchodní částí): březen 2017 – říjen 2017

Všechny fáze výstavby budou průběžně uveřejněné v dalších číslech časopisu Klíč a na webu MČ Praha 11

 

situace_stav_dle_URFakta o dostavbě OC Chodov:

Začátek projektu Centrum Chodov se datuje do roku 1999, kdy byla podepsána „Smlouva o přípravě a realizaci projektu Centrum Praha Jih – Chodov“ s hlavním městem Prahou. Součástí projektu jsou tři fáze, z čehož 1. fáze s výjimkou kancelářské budovy byla otevřena v roce 2005. V současné době se projektuje druhá fáze s cílem dokončení v roce 2017 a třetí fáze zůstane k realizaci do budoucnosti. Druhá fáze obsahuje dokončení kancelářské budovy z první fáze a dále dostavbu obchodního centra 2.fáze včetně prvků oddechu a zábavy. Na rozdíl od architektonických představ rozvolněných struktur a budov z let 2001-2003 bude dostavba kompaktně navazovat na stávající úspěšné obchodní centrum jako odraz retailové architektury 10tých let 21.století. Budou využity nejmodernější poznatky z retailových evropských konceptů s přihlédnutím k místním specifikům Prahy, resp. Chodova, kdy živé a bezpečné ulice poskytnou zážitkový pobytový prostor nejen pro zákazníky centra, ale i pro pasanty procházející od metra domů. Současná verze projektu pro územní řízení je v zásadě shodná s předešlou verzí, tj. jedná se o dvě podzemní podlaží, která naváží na stávající parking, dále o dvě hlavní obchodní podlaží, která rovněž plynule naváží na stávající obchodní patra a o střechu, na které bude umístěno zážitkové stravování s výhledem na okolí a kino. Nechybět nebude ani parkování na střeše včetně prvků zeleně. I střecha bude ve výší stávající střechy.

Současná dokumentace se jen v některých podrobnostech liší od vydané změny územního rozhodnutí ze září 2013. Odchylky nastaly přirozenou optimalizací projektu, snahou o lepší, hezčí a dynamičtější architekturu komunikující s okolím a snahou o lepší funkčnost budoucího obchodně-zábavního živého organizmu. Naproti tomu nedochází k žádným podstatným změnám v napojení na síťovou ani na dopravní infrastrukturu.

Rekonstrukce parkovacího domu Protěž

Koncem roku 2014 započala rovněž rekonstrukce parkovacího domu Protěž, který sice přímo nesouvisí s dostavbou obchodního centra, ale je v jeho přímém sousedství. Cílem je zkvalitnit parkování v tomto domě, jelikož od doby výstavby ze začátku 90.let žádnou rekonstrukcí nebo významnější změnou dům neprošel. Rekonstrukce je plánována na etapy do června příštího roku s tím, že by první část domu měla být zprovozněna v dubnu 2015. Během dostavby dojde bohužel k řadě omezení, které budou co nejvíce minimalizovány. Tímto se omlouváme za vzniklé nepříjemnosti a potíže jimi způsobené.

 

 

 

36 comments on “Dostavba OC Chodov – fakta

 1. Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kde najdu nabídku práce do nastávajícího nového křídla nakupního centra, pokud už nějaká je? Děkuji Ryzec

  • Dobrý den,
   v současné době nejsou známi obchodníci, kteří budou v nových prostorách OC. Jejich seznam by měl být znám zhruba v polovině roku.

  • Dobrý den,
   plánuje se s ohledem na dostavbu OC úprava orientálního stanového přístřešku (vhodného jiného klimatického pásma, kde neprší a nesněží)navazujícího na výstup z metra a autobusové zastávky tak, aby plnil svoji funkci jako předešlý zbouraný. S otevřením OC se plánuje otevření druhého výstupu z metra? Při očekávaném nárustu návštěvníků centra bude jistě zajímavý problém jak sejít k vlakům a obráceně, když již v současné době. v určitých hodinách tato situace nastává…
   S pozdravem Řeřicha.

 2. Dobrý den, prosím o sdělení v jakém prostoru a termínu bude zřízena pobočka České pošty po zrušené – Hráského.

  • Dobrý den.
   O vzniku pobočky České pošty v prostorách OC Chodov jedná Společnost Ahold (provozuje hypermarket Albert) a Česká pošta. Termín ukončení jednání byl odhadnut na březen, poté by v případě domluvy mohla vzniknout pobočka České pošty v prostorách současného hypermarketu, který se trochu zmenší. Vše však záleží na výsledku dohod.

   Mšstská část Praha 11 si je vdoma nevhodných prostor současné přesunuté pobočky České pošty. Bohužel se do jejího přesunu úřad jako takový nemohl (a v době podzimu 2014 za vlády předchozí politické reprezentace ani neměl zájem) zapojit.

   Poště byla dána z bývalých prosor v ulici Hráského výpověď od vlastníka budovy, který zde v současnosti pronajímá prostory kasinu :-( Tento přesun nemá se současnou dostavbou OC Chodov žádnou souvislost, budovu vlastní jiná společnost.

   O přesunu pobočky pošty budeme občany dále průběžně informovat.

   PS při Radě MČ P11 pro zmírnění dopadů dostavby OC Chodov

   • Společnost Ahold by měla zmenšit svou prodejní plochu a umístit sem filíálku České pošty. Jsem pro umístění v místech kde je teď hlavní info, časopisy, hračky, papírnictví, obuv, kuchyně. Vchod do hypermarketu bych posunula. Další z možností kde by mohla být filiálka České pošty je prostor vchodu B. Je zde přístup z Roztylské ul.

 3. Dobrý den,
  v diskuzi o kousek výše jsme 27.2. podrobně odpovídali. V současné době by měli finišovat jednání mezi Albertem (Ahold) a Českou poštou. Jakmile se dozvíme výsledek, budeme občany informovat.

  Pracovní skupina pro zmírnění dopadů dostavby OC Chodov.

 4. Dobrý den,
  abych se mohla vyjádřit k dostavbě OC Chodov, ráda bych viděla co se tam vlastně bude stavět. Nikde jsem nenašla projektovou dokumentaci, ani studii, situační plán, který musí být schválen stavebním úřadem. Prosím o informaci jak bude stavba veliká co v ní nalezneme, pokud možno projekt.

 5. Dobrý den,
  prosím o informaci, do kdy (konkrétně) bude omezeno či zavřeno parkoviště u vjezdu z ulice U Kunratického lesa, zda až do roku 2017 a nebo bude znovuotevřeno dříve. Jedná se mi hlavně o parkoviště v 1. podzemním podlaží – pod venkovním parkovištěm u vchodu A. Děkuji Nováková.

  • Dobrý den,
   podzemní parkoviště jsou a budou postupně uzavírána po etapách pro potřeby jejich rozšíření pod bývalou budouvu OC Růže. V případě zájmu o detailnější rozpis uzavírek jednotlivých pater nás kontaktujte na mailové adres info@dostavba-oc-chodov.cz

 6. Dobrý den,

  ráda bych se zeptala, kdy bude pobočka České pošty přesunuta do OC Chodov.
  Současný stav je opravdu nevyhovující.

  Děkuji

  Veronika Černá

 7. Dobrý den,
  otevření pobočky pošty je naplánováno několik měsíců před oficiálním otevřením dostaveného OC Chodov – tedy na léto 2017. Probíhala jednání o přemístění pobočky do současných prostor přízemí OC Chodov, která však nedopadla. Po dva roky se “bohužel” musí navštěvovat pobočka ve Filipově ulici. O situaci informuje o aktuální Klíč 07/08 na straně, kde jsou zprávy z Rady.

  S pozdravem,
  Pracovní skupina pro zmírnění dopadů dostavby OC Chodov
  (MČ Praha 11)

  • Dobrý den,
   vizualizaci není možné prozatím představit, nejprve bude zveřejněna nájemcům v září. Poté ji budeme moci zveřejnit veřejnosti.

 8. Zdravím,
  v souvislosti s přesunutím autobusové zastávky bylo zrušeno K+R stání. Má tato nástupní/výstupní plocha nějakou náhradu?

 9. Proč již neaktualizujete informace o průběhu výstavby vč. změn přístupových cest?
  Předkládané materiály svědčit o tom, že dosud neexistuje projekt konečného řešení dostavby – tvrzení o cca 18 kinosalech, nepredlozeny žádné smysluplné informace apod. Co se vlastně staví?
  Proč nereagujete na zaslané dotazy!?
  Zdravím o očekávání zdvorilejsi a zasvěcenému přístup.
  Brantl

 10. Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kde najdu nabídku práce do nastávajícího nového křídla nakupního centra, pokud už nějaká je?
  Dekuji

 11. Dobrý den,
  jak bude řešen průtah cyklistických stezek areálem Centra Chodov, které leží v místě jejich křižování? Jedna přichází od Kunratického lesa U dubu, další od pěšího mostu přes dálnici a další od pěšího mostu přes ulici Pod Chodovem.
  Děkuji

  • Dobrý den,
   cyklostezka procházející od dálničního přemostění, kolem metra C Chodov, kolem pizzerie a bývalé pošty a kolem Polikliniky, není a nebude stavbou nijak dotčena. Sám jsem aktivní cyklista a tuto trasu hojně využívám.

   Ladislav Kos ml.
   Pracovní skupina pro zmírnění dopadů dostavby OC Chodov.

 12. Dobrý den,
  jak bude řešen vstup do sídliště do ulice Petýrkova. V místě dnešního přechodu vidím na plánu kruhový objezd.
  Děkuji

  • Dobrý den,
   v ulici U Kunratického lesa se nepočítá s žádným rušením současných přechodů pro chodce ani s výstavbou dalšího kruhového objezdu. Odkud prosím čerpáte informace?

   Ladislav Kos ml.
   Pracovní skupina pro zmírnění dopadů dostavby OC Chodov

 13. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat , čí společnost bude mít v OC Chodov kino (zda Cinema City nebo CineStar).
  Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den,
   Česká pošta se dohodla a Aholdem a pobočka bude zřízena na místě bývalých eskalárorů v u vchodu do samoobsluhy. Termín by měl být v březnu-dubnu 2017.

 14. Dobrý den, uvítala bych a urćitě ne jenom já, kdyby ste po dostavbě OČ dodali stojany na kola pro cyklisty na stranu nového vstupu do OČ od ul. U kunratického lesa. Je to i dost logické dát je k nejbližšímu vstupu do OČ od lesa pro cyklisty.
  Děkuji

 15. Dobrý den,

  chci se zeptat zda v OC Chodov bude nové fitness, wellnes…Jaký bude provozovatel? Posilovna BBC je v katastrofální stavu a v okolí, žádné pořádné fitko není. (Třeba provozovatel Jatomi) To by byl sen:-)
  Děkuji za odpověď

Leave a Reply

Name and email are required. Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>