Nákupy v OC Chodov

oc chodovOC Chodov je moderní obchodní centrum se vším všudy. K dnešnímu datu zde máte k dispozici více než 200 obchodů, 10 restaurací a 10 kaváren. Ročně ho navštíví přes 10 milionů lidí. Obecně je centrum koncipováno jako sociálně-nákupní komplex, kde můžete jak nakoupit, tak trávit volný čas.

Obchodní centrum Chodov je velmi dobře dostupné díky velkému množství parkovacích míst, které mohou pojmout i více jak 600 vozů. Důležité je vědět, že první tři hodiny parkování jsou zcela zdarma.

Jak se k OC Chodov dostat

Máte na výběr hned z několika možností.

  • Automobil – Sjeďte z dálnice D1 (Praha – Brno, Brno – Praha) směrem na Nákupní zónu. Dále pak vjezdem z ulic U Kunratického lesa, Pod Chodovem, Roztylská, Hráského.
  • Metro – Stanice “Chodov”, linka C. Centrum naleznete hned nad stanicí. Po cestě z metra Vás budou navigovat také cedule.
  • Autobus – Dovezou Vás linky 115, 135, 177, 193, 197, 511, H1. Viz stránky Dopravního podniku.

Možnosti v centru – nakupování i volný čas

Pokud míříte do centra poprvé, doporučujeme prohlédnout si mapu centra, abyste se lépe orientovali. To můžete učinit kliknutím zde.

Jak již bylo řečeno, samotné OC Chodov skýtá mnoho možností jak pro nákup tak i pro volný čas. Připravili jsme pro Vás seznam různých míst, které zde můžete navštívit. Podívat se můžete v rubrice Obchody, nebo přímo výběrem odvětví níže.

Móda

Elektro

Klenotnictví a bižuterie

Dárky

Kosmetika a drogerie

Hračky

Restaurace

Služby

Sport a relax

Historie obchodního centra

Původně na místě, kde dnes toto pravděpodobně nejoblíbenější maloobchodní středisko v Čechách leží, stávalo pole. To bylo před více než 40 lety, kdy bylo rozhodnuto o výstavbě nového sídliště, které bylo pojmenováno Jižní Město. Později roku 1971 byla dokončena stavba dálnice D1 a roku 1980 stanice metra Chodov, tehdy známá jako stanice “Budovatelů”.

V osmdesátých letech mocenští pohlaváři plánovali výstavbu ohromných hotelů pro zahraniční turisty, díky nedostatečným finančním zdrojům tyto plány však nikdy nemohly být uskutečněny. Namísto toho bylo postaveno centrum Růže a vystavěny základy plánovaného kulturního domu Devětsil, na jehož dokončení ovšem také nebylo dostatek investic.

Až do roku 2004 se zde tedy nacházely pouze rozestavěné základy, čemuž učinil přítrž začátek budování OC Chodov (v květnu). Od začátku prací na stavbě nového obchodního centra se občas objevovaly protesty místních, nebyly však vyslyšeny. Výstavba OC Chodov trvala 19 měsíců, investovány byly cca 4 miliardy Kč, za čímž stojí holandská investiční společnost Rodamco Europe.

Okolí OC Chodov

- Chodov – Stejnojmenná čtvrť Prahy dnes poskytuje domov více jak 50 tisícům Pražanů.

- Centrální park Chodov, který lze nalézt mezi stanicí metra Opatov a Háje, poskytuje “azyl” všem, kteří chtějí alespoň na chvíli opustit zastavěné městské plochy. Nachází se zde několik dětských hřišť, cyklostezka, ale najdou zde užití i in-line bruslaři.

- Galerie Cesty ke Světlu, kde lze uklidnit mysl a zregenerovat tělo i duši.

- Gymnázium Opatov – střední škola všeobecného zaměření

 

Věříme, že se vám OC Chodov bude líbit!

One comment on “Nákupy v OC Chodov

  1. Pingback: Starbucks | OC Chodov

Leave a Reply

Name and email are required. Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>